A Fidesz adománygyűjtő akciója egyszerre vágta ki a biztosítékot mindenkinél, aki egy kicsit is gondolkodik még ebben az országban. Hisz miután kidobtak az ablakon 3 milliárd forintnyi közpénzt, Soros-ellenes állami kampányt csináltak a mi pénzünkből, még képesek olyan képet festeni, mintha ettől a párt kassza ürült volna ki.
Igaz a Fidesz tagoknál nincs különbség a közpénz, a pártkassza, és a saját zseb közt. Azt hiszem ez a fajta gátlástalanság felvételi követelmény lehet.
A közösségi finanszírozás a magyar politikában nem új: civil kezdeményezések és tiltakozások (pl. internetadó elleni tüntetés szervezői), a Kétfarkú Kutyapárt de legutóbb a Jobbik is így szeretett volna bevonni plusz forrásokat. Jellemző ezekre, hogy akár milyen sokan is támogatták őket, csak néhány százezret, vagy csak pár milliót tudtak összeszedni. Pedig az internetadó elleni tüntetések támogatói bőven összemérhetőek a kormánypárt teljes szavazótáborával.
Lássuk be: ennyiből nem lehet a világ egyik leggazdagabb emberének nemlétező terve ellen harcolni. A Fidesz már amúgy sem hajol le egy utcán hagyott ezresért...
De igazából nem is ez a ez a lényeg. Ez az akció csak egy látszat, egy álca, egy fedősztori annak elrejtésére, hogy a Fidesz miként tölti fel a pártkasszáját a kampányra.
A múltban ilyenre nem volt szükség, de a Fidesz úgy vágta rá a Jobbikra a vas ajtót, hogy egy kicsit a a saját ujja begyét is megcsípte: elvágta azt a régi olajozott, simicskai módszert, hogy a holdudvarba vont teljes magyar médiát s reklámpiacot mélyen áron alul használhassa. Így most kénytelen a pénzt először a saját kasszájába tenni, hogy visszaadhassa reklámért cserébe.
Ha viszont a holdudvar vezető emberei személyesen fizetnék be a kampányra - a túlélésükre - szánt milliárdokat az bizony feltűnő lenne: öt befizetés - Mészáros, Tiborcz, Garancsi, Vajna, Széles - összesen öt milliárd forint értékben. Ez már a kampány alatt nyilvánvalóvá tenné a pénzek vándorlását. Így megpróbálják közösségi finanszírozás leple alatt, jó néhány félmilliós tételre szétbontva strómanok segítségével átpumpálni a pénzt. A csekk csak azért kell, hogy ezeket le lehessen dugni Manyi néni 1000 forintosa mellett.
Összefoglalva: kellett egy fedőakció, hogy a Fidesz álcázza azt a pénzt, amit a gazdasági holdudvarának a számadói strómanokon keresztül pumpálnak most januárban a kampánykasszába.
Erre nem lett volna szükség, ha a Fidesz képes előre gondolkodni, takarékoskodni, vagy csak egyszerűen félretenni a pénzt, s ezeket a visszacsurgatásokat négy év alatt elintézni. Bár az is lehet, hogy úgy gondolták, 2018-ban már nem kell kampányolniuk, tán még választani sem.